Laird Technologies - Signal Integrity Products DA1206B601R-10
DA1206B601R-10 picture photo
Mfg. Part Number
DA1206B601R-10
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE ARRAY 200MA 600 OHMS SMD
Datasheet Download
DA1206B601R-10.pdf
Availability of DA1206B601R-10
QUANTITY
DA1206B601R-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of DA1206B601R-10
Internal Part NumberEIS-DA1206B601R-10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesDA
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency600 Ohm @ 100MHz
Current Rating200mA
DC Resistance (DCR)350 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - 4 Line Array
Package / Case1206 (3216 Metric), Array, 8 PC Pad
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DA1206B601R-10
DA1206B601R-10 Details Description
Related parts for DA1206B601R-10
ROUND SPACER 0.091" NYLON 1" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 10.16MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RND SPACER 0.028" NYLON 20.57MM datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 66MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CIR 30C 6#12 24#16 PIN PLUG datasheet.pdf
ATTENUATOR 1 DB DC 12.4GHZ datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V datasheet.pdf