Laird Technologies - Signal Integrity Products DA1206E300R-00
DA1206E300R-00 picture photo
Mfg. Part Number
DA1206E300R-00
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE ARRAY 500MA 30 OHMS SMD
Datasheet Download
DA1206E300R-00.pdf
Availability of DA1206E300R-00
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DA1206E300R-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of DA1206E300R-00
Internal Part NumberEIS-DA1206E300R-00
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesDA
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency30 Ohm @ 100MHz
Current Rating500mA
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - 4 Line Array
Package / Case1206 (3216 Metric), Array, 8 PC Pad
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DA1206E300R-00
DA1206E300R-00 Details Description
Related parts for DA1206E300R-00
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO213AB datasheet.pdf
OSC MEMS 13.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 200K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 54POS 2.54MM T/H TIN datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 12POS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 1W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NO SHRT RLLR datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf