Artesyn Embedded Technologies DA18-150MP-M2.1
DA18-150MP-M2.1 picture photo
Mfg. Part Number
DA18-150MP-M2.1
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 18W
Datasheet Download
DA18-150MP-M2.1.pdf
Availability of DA18-150MP-M2.1
QUANTITY
DA18-150MP-M2.1 Order Process
Ship out your order
Specifications of DA18-150MP-M2.1
Internal Part NumberEIS-DA18-150MP-M2.1
SeriesDA18-M
Region UtilizedInternational
FormWall Mount
Input TypeMulti-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output15V
Current - Output (Max)1.5A
Power (Watts)18W
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension2.36" L x 1.10" W x 2.06" H (60.0mm x 28.0mm x 52.2mm)
ApprovalsCB, CE
Power (Watts) - Max23W
Input ConnectorMulti-Blade
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DA18-150MP-M2.1
Related LinksDA18-15, DA18-150MP-M2.1 Datasheet, Artesyn Embedded Technologies Distributor
DA18-150MP-M2.1 Details Description
Related parts for DA18-150MP-M2.1
CONN EDGECARD 10POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 1100PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
RAIL FRAME LOC 3" ALUMINUM datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY TIN 10POS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.83 OHM 1% 5W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Crystal 33.8680MHz 100ppm 6pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC SOC CORTEX A-9 ZYNQ7 400BGA datasheet.pdf
EJECTOR HANDLE E3 datasheet.pdf
26500 11C 10#16 1#2 P PLUG AN datasheet.pdf
MPPS Miniature Package Power Solutions DUAL 15V NPN LOW SATURATION SWITCHING TRANSISTOR IC datasheet.pdf