Yageo 9T04021A5600FBHF3
9T04021A5600FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A5600FBHF3
Brief Description
RES SMD 560 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A5600FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A5600FBHF3
QUANTITY
9T04021A5600FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A5600FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A5600FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)560
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A5600FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A5600FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A5600FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A5600FBHF3
IC OPAMP GP 14KHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 20NS 52PLCC datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 7 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CAP CER 36PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
DISPLAY 468NM BLU 1DIG 0.8" SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 7 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RECEPT 100POS 1.27MM datasheet.pdf