Panasonic Electronic Components DA6X101K0R
DA6X101K0R picture photo
Mfg. Part Number
DA6X101K0R
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY GP 80V 100MA MINI6
Datasheet Download
DA6X101K0R.pdf
Availability of DA6X101K0R
QUANTITY
DA6X101K0R Order Process
Ship out your order
Specifications of DA6X101K0R
Internal Part NumberEIS-DA6X101K0R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode Configuration3 Independent
Diode TypeStandard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)80V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)100mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 100mA
SpeedSmall Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr)3ns
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 80V
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-6
Supplier Device PackageMini6-G4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DA6X101K0R
Related LinksDA6X1, DA6X101K0R Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
DA6X101K0R Details Description
Related parts for DA6X101K0R
Connector Header 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN L/FORK SHRINK 22-18 AWG #8 datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 1.6A 600VAC 400VDC datasheet.pdf
RES 17.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 2.5MM R/A TIN datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
475A-3/4IN NPT BRASS STOPPIN datasheet.pdf
CONN SMA F datasheet.pdf
IC EEPROM I2C BUS 32KBIT 8VSON datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 10A TO277-3 datasheet.pdf