ITT Cannon, LLC DAMA15SNMK47F0
DAMA15SNMK47F0 picture photo
Mfg. Part Number
DAMA15SNMK47F0
Manufacturer
Product Category
D-Sub, D-Shaped Connectors - Housings
Brief Description
DSUB 15 F CRIMP NMB
Datasheet Download
DAMA15SNMK47F0.pdf
Availability of DAMA15SNMK47F0
QUANTITY
DAMA15SNMK47F0 Order Process
Ship out your order
Specifications of DAMA15SNMK47F0
Internal Part NumberEIS-DAMA15SNMK47F0
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub, D-Shaped Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-24308, D*MA
PackagingBulk
Connector StyleD-Sub, High Density
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions15
Number of Rows3
Shell Size, Connector Layout1 (DE, E) High Density
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
Features-
Shell Material, FinishBrass, Gold Plated
Shell Finish Thickness50µin (1.27µm)
NoteContacts Not Provided
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mating Cycles200
Dielectric MaterialThermoplastic
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DAMA15SNMK47F0
Related LinksDAMA15S, DAMA15SNMK47F0 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
DAMA15SNMK47F0 Details Description
Related parts for DAMA15SNMK47F0
SIDACTOR 4CHP 550V 400A MS013 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 600W datasheet.pdf
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS SKT datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 20MM datasheet.pdf
MASONRY DRILL REPLACEMENT 1/8" datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
DIODE ZENER 91V 1.85W SOD64 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
47UF 63V 10X16 105C RAD datasheet.pdf
CAP 10000 UF 20% 16 V datasheet.pdf