Vishay/Beyschlag DB016060BC10238BJ1
DB016060BC10238BJ1 picture photo
Mfg. Part Number
DB016060BC10238BJ1
Manufacturer
Product Category
Feed Through Capacitors
Brief Description
CAP 3KVP 1000PF 20%
Datasheet Download
DB016060BC10238BJ1.pdf
Availability of DB016060BC10238BJ1
QUANTITY
DB016060BC10238BJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of DB016060BC10238BJ1
Internal Part NumberEIS-DB016060BC10238BJ1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Filters
FamilyFeed Through Capacitors
Series-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DB016060BC10238BJ1
Related LinksDB016060B, DB016060BC10238BJ1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
DB016060BC10238BJ1 Details Description
Related parts for DB016060BC10238BJ1
TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB 5.08MM 10POS BK datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
RES 379K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC EQUALIZER 12.5GBPS QFN datasheet.pdf
FEED THRU CAP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RING FOR TAB HSG.10 POS N PRIN datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP FILM 0.011UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf