Bel Fuse Inc. DB25STF179
DB25STF179 picture photo
Mfg. Part Number
DB25STF179
Brief Description
DSUB 25 F WW .375" G ZINC
Datasheet Download
DB25STF179.pdf
Availability of DB25STF179
QUANTITY
DB25STF179 Order Process
Ship out your order
Specifications of DB25STF179
Internal Part NumberEIS-DB25STF179
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyD-Sub Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DB25STF179
Related LinksDB25S, DB25STF179 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
DB25STF179 Details Description
Related parts for DB25STF179
CONN SMA DIE SET 50 OHM RG402 datasheet.pdf
CLIP D CELL DUAL 1.312" ALUM datasheet.pdf
SWITCH KNOB ILLUM 2POS DPST BLUE datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 4V 10% 1411 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK STAR LED 45MM BLK/SLV datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES 33K OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf