FFF DBM25P500M
DBM25P500M picture photo
Mfg. Part Number
DBM25P500M
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
DBM25P500M.pdf
Availability of DBM25P500M
QUANTITY
DBM25P500M Order Process
Ship out your order
Specifications of DBM25P500M
Internal Part NumberEIS-DBM25P500M
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesDM HE501
PackagingTray
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Features-
Shell Material, FinishSteel, Cadmium Plated
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Current Rating7.5A
Housing MaterialThermoplastic, Glass Filled
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DBM25P500M
Related LinksDBM25, DBM25P500M Datasheet, FFF Distributor
DBM25P500M Details Description
Related parts for DBM25P500M
RES SMD 806 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MEMORY CARD STANDARD SD 512MB datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
CAP CER 300PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf
HEATSHRINK MULTI WALL 1-48" BLAC datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R 14-TSSOP datasheet.pdf
05 MODII HDR SRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC BATT CHRG LI-ION datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf