ITT Cannon, LLC DBM25PF225
DBM25PF225 picture photo
Mfg. Part Number
DBM25PF225
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount Solder Cup
Datasheet Download
DBM25PF225.pdf
Availability of DBM25PF225
QUANTITY
DBM25PF225 Order Process
Ship out your order
Specifications of DBM25PF225
Internal Part NumberEIS-DBM25PF225
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS Compliant
Connector StyleD-Sub
Connector TypePlug, Male Pins
Contact TypeSignal
Mounting TypePanel Mount
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder Cup
FeaturesShielded
Shell Material, FinishStainless Steel
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Current Rating7.5A
Housing MaterialPolyester
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DBM25PF225
Related LinksDBM25, DBM25PF225 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
DBM25PF225 Details Description
Related parts for DBM25PF225
RES 100 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DRIVER 3PHASE 600V 28SOIC datasheet.pdf
IC CTRLR HOUSEKEEPING BCD 20SOIC datasheet.pdf
RES 6K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 2.5A 125VAC/VDC SMD datasheet.pdf
169MHZ WHIP 0DBI SMA M datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG WHITE 500' datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.6NH 1.95A 30 MOHM datasheet.pdf