ITT Cannon, LLC DBM25PNMB77
DBM25PNMB77 picture photo
Mfg. Part Number
DBM25PNMB77
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount Solder Cup
Datasheet Download
DBM25PNMB77.pdf
Availability of DBM25PNMB77
QUANTITY
DBM25PNMB77 Order Process
Ship out your order
Specifications of DBM25PNMB77
Internal Part NumberEIS-DBM25PNMB77
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS non-compliant
Connector StyleD-Sub
Connector TypePlug, Male Pins
Contact TypeSignal
Mounting TypePanel Mount
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder Cup
FeaturesShielded
Shell Material, FinishBrass, Gold Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Current Rating7.5A
Housing MaterialPolyester
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DBM25PNMB77
Related LinksDBM25, DBM25PNMB77 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
DBM25PNMB77 Details Description
Related parts for DBM25PNMB77
RES SMD 28.7K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC EEPROM 512KBIT 20MHZ 8SOIJ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 20-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS 3/8 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
PLUG 5POS 0 DEG GRY/GRN 5.3-6.5 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf