ITT Cannon, LLC DBM25PZNMK52
DBM25PZNMK52 picture photo
Mfg. Part Number
DBM25PZNMK52
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount, Through Hole Solder
Datasheet Download
DBM25PZNMK52.pdf
Availability of DBM25PZNMK52
QUANTITY
DBM25PZNMK52 Order Process
Ship out your order
Specifications of DBM25PZNMK52
Internal Part NumberEIS-DBM25PZNMK52
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesMIL-DTL-24308, Combo D®, D*M
PackagingBulk
Contact TypeSignal
Mounting TypePanel Mount, Through Hole
Features-
Shell Material, FinishSteel, Gold Plated
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Current Rating7.5A
Housing MaterialThermoplastic
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DBM25PZNMK52
Related LinksDBM25P, DBM25PZNMK52 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
DBM25PZNMK52 Details Description
Related parts for DBM25PZNMK52
IC OTP 256KBIT 120NS 32PLCC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
TXRX IEEE TTL COMPATIBLE 20TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN SD/MMC CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 95A ADD-A-PAK datasheet.pdf
CAP 4.7 UF 20% 16 V datasheet.pdf