ITT Cannon, LLC DBM25SF179A190
DBM25SF179A190 picture photo
Mfg. Part Number
DBM25SF179A190
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Wire Wrap
Datasheet Download
DBM25SF179A190.pdf
Availability of DBM25SF179A190
QUANTITY
DBM25SF179A190 Order Process
Ship out your order
Specifications of DBM25SF179A190
Internal Part NumberEIS-DBM25SF179A190
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationWire Wrap
FeaturesShielded
Shell Material, FinishSteel, Yellow Chromate Plated Zinc
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DBM25SF179A190
Related LinksDBM25SF, DBM25SF179A190 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
DBM25SF179A190 Details Description
Related parts for DBM25SF179A190
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
MIN D FE PCR 25 POLE FOR PCB _PL datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 350MA 400 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
LABEL COMPONENT datasheet.pdf
FIXED IND 35MH 2A 790 MOHM CHASS datasheet.pdf