ITT Cannon, LLC DBM25SLNM
DBM25SLNM picture photo
Mfg. Part Number
DBM25SLNM
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
DBM25SLNM.pdf
Availability of DBM25SLNM
QUANTITY
DBM25SLNM Order Process
Ship out your order
Specifications of DBM25SLNM
Internal Part NumberEIS-DBM25SLNM
Contact TypeSignal
Mounting TypePanel Mount, Through Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesShielded
Shell Material, FinishBrass, Yellow Chromate Plated Cadmium
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DBM25SLNM
Related LinksDBM2, DBM25SLNM Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
DBM25SLNM Details Description
Related parts for DBM25SLNM
CONN MALE M12 4POS STR 2M CABLE datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE DVR 16SO datasheet.pdf
IGBT 1200V 60A 300W TO263 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
HOLE PLUG 22MM PB STEEL datasheet.pdf
Connector Receptacle 17 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
IC SERIALIZER GMSL 64TQFP datasheet.pdf
OSC TCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf