ITT Cannon, LLC DBM25SRA197
DBM25SRA197 picture photo
Mfg. Part Number
DBM25SRA197
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
DBM25SRA197.pdf
Availability of DBM25SRA197
QUANTITY
DBM25SRA197 Order Process
Ship out your order
Specifications of DBM25SRA197
Internal Part NumberEIS-DBM25SRA197
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS non-compliant
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Contact TypeSignal
Mounting TypePanel Mount, Through Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesShielded
Shell Material, FinishSteel, Tin-Lead Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Current Rating7.5A
Housing MaterialPolyester
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DBM25SRA197
Related LinksDBM25, DBM25SRA197 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
DBM25SRA197 Details Description
Related parts for DBM25SRA197
DIODE ZENER 36V 150MW SMINI2 datasheet.pdf
OSC XO 24.576MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC DAC 12BIT R-R SC70-6 datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS R/A .156 TIN datasheet.pdf
IC CTRLR KEY-SWITCH I2C 36-WLP datasheet.pdf
C/A 62.5/125UM LSZH MTRJ 20M1 datasheet.pdf
CONSOLE STEEL GRAY 16"L X 24"W datasheet.pdf
RES 453K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
SL 5.08E/180/6 B PBT OG datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB datasheet.pdf
3300UF 40V 35X60MM 85C 20000H datasheet.pdf