ITT Cannon, LLC DBM25SSA197
DBM25SSA197 picture photo
Mfg. Part Number
DBM25SSA197
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
DBM25SSA197.pdf
Availability of DBM25SSA197
QUANTITY
DBM25SSA197 Order Process
Ship out your order
Specifications of DBM25SSA197
Internal Part NumberEIS-DBM25SSA197
Contact TypeSignal
Mounting TypePanel Mount, Through Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesShielded
Shell Material, FinishSteel, Tin-Lead Plated
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DBM25SSA197
Related LinksDBM25, DBM25SSA197 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
DBM25SSA197 Details Description
Related parts for DBM25SSA197
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 110V datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
PRESSURE MODULE -15+100PSIG datasheet.pdf
IC OPAMP 30V PREC OVP EMI 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
FUSE 800A 1000V 3TN/110 AR UR datasheet.pdf