ITT Cannon, LLC DBMAM44PA101
DBMAM44PA101 picture photo
Mfg. Part Number
DBMAM44PA101
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
DSUB 44 M CRIMP G50 CAD
Datasheet Download
DBMAM44PA101.pdf
Availability of DBMAM44PA101
QUANTITY
DBMAM44PA101 Order Process
Ship out your order
Specifications of DBMAM44PA101
Internal Part NumberEIS-DBMAM44PA101
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DBMAM44PA101
Related LinksDBMAM4, DBMAM44PA101 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
DBMAM44PA101 Details Description
Related parts for DBMAM44PA101
TWEEZER POINTED FINE 24S 6.10" datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 300PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf
DIODE 40A BRAZ SQR DO5 datasheet.pdf
CAP CER 3PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
OSC VCXO 49.152MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf