ITT Cannon, LLC DBME25PF
DBME25PF picture photo
Mfg. Part Number
DBME25PF
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
DBME25PF.pdf
Availability of DBME25PF
QUANTITY
DBME25PF Order Process
Ship out your order
Specifications of DBME25PF
Internal Part NumberEIS-DBME25PF
Connector StyleD-Sub
Connector TypePlug, Male Pins
Contact TypeSignal
Mounting TypePanel Mount, Through Hole, Right Angle
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationSolder
FeaturesShielded
Shell Material, FinishSteel, Yellow Chromate Plated Zinc
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DBME25PF
Related LinksDBME, DBME25PF Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
DBME25PF Details Description
Related parts for DBME25PF
XFRMR SEMI-TORO 2.5VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC POWER MANAGEMENT 48-TQFN datasheet.pdf
RES 523 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5.8VOUT 50W datasheet.pdf
FREEM IR RECEIVER & POWER SUPP datasheet.pdf
RES SMD 34.8 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 335MA 1.05 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
508 TB SPRING CLAMP 45D datasheet.pdf
Crystal 32.0000MHz 30ppm 10pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf