FFF DBML25S500M
DBML25S500M picture photo
Mfg. Part Number
DBML25S500M
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
DBML25S500M.pdf
Availability of DBML25S500M
QUANTITY
DBML25S500M Order Process
Ship out your order
Specifications of DBML25S500M
Internal Part NumberEIS-DBML25S500M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DBML25S500M
Related LinksDBML2, DBML25S500M Datasheet, FFF Distributor
DBML25S500M Details Description
Related parts for DBML25S500M
SW ROTARY SP 200MA 0.5" PC MNT 2 datasheet.pdf
RACEWAY NOHOLE ORA 4X4"X 6' datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST DL 8VSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO 5TSOP datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR BKWAY SMD TIN 94POS datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf