ITT Cannon, LLC DBMM25PEK87
DBMM25PEK87 picture photo
Mfg. Part Number
DBMM25PEK87
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount, Through Hole Solder
Datasheet Download
DBMM25PEK87.pdf
Availability of DBMM25PEK87
QUANTITY
DBMM25PEK87 Order Process
Ship out your order
Specifications of DBMM25PEK87
Internal Part NumberEIS-DBMM25PEK87
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS Compliant
Contact TypeSignal
Mounting TypePanel Mount, Through Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesGrounding Indents
Shell Material, FinishSteel, Tin-Lead Plated
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Voltage Rating-
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DBMM25PEK87
Related LinksDBMM2, DBMM25PEK87 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
DBMM25PEK87 Details Description
Related parts for DBMM25PEK87
IC HOTSWAP PWR MGR DUAL 80HTSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 38POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC 8BIT 1.0-3.5US DAC S/O 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 143 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 25V NP0 1210 datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 70NS 32PLCC datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 24HTSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS 5.00MM IDC datasheet.pdf
BOX S STEEL 3.54"L X 5.91"W datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf