ITT Cannon, LLC DBMM25PZA101
DBMM25PZA101 picture photo
Mfg. Part Number
DBMM25PZA101
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount, Through Hole Solder
Datasheet Download
DBMM25PZA101.pdf
Availability of DBMM25PZA101
QUANTITY
DBMM25PZA101 Order Process
Ship out your order
Specifications of DBMM25PZA101
Internal Part NumberEIS-DBMM25PZA101
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS non-compliant
Contact TypeSignal
Mounting TypePanel Mount, Through Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
Features-
Shell Material, FinishSteel, Yellow Cadmium Plated
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Voltage Rating-
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DBMM25PZA101
Related LinksDBMM25, DBMM25PZA101 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
DBMM25PZA101 Details Description
Related parts for DBMM25PZA101
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC UART DUAL W/FIFO 44QFP datasheet.pdf
CAP CER 33PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
THRESHOLD VALUE SWITCH DPDT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 422 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
MINIATURE ALTIMETER MODULE datasheet.pdf
UPS ECO GREEN BATTERY BACK UP datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 10% 310VAC datasheet.pdf
High-Accuracy Ultralow IQ, 1 A, anyCAP Low Dropout Regulator IC datasheet.pdf