FFF DBPL25S564MTLF
DBPL25S564MTLF picture photo
Mfg. Part Number
DBPL25S564MTLF
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
DBPL25S564MTLF.pdf
Availability of DBPL25S564MTLF
QUANTITY
DBPL25S564MTLF Order Process
Ship out your order
Specifications of DBPL25S564MTLF
Internal Part NumberEIS-DBPL25S564MTLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationOD, DP Series Drawing Rev. 25/Feb/2015
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesDP
PackagingBulk
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureBoard Side (M3)
TerminationSolder
Features-
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
Housing MaterialThermoplastic
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DBPL25S564MTLF
Related LinksDBPL25S, DBPL25S564MTLF Datasheet, FFF Distributor
DBPL25S564MTLF Details Description
Related parts for DBPL25S564MTLF
IC FIBER OPTIC RCVR 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV 2CH OPEN COL 8DIP GW datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X32MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 14TSSOP datasheet.pdf
IC OFFLINE CTRLR UVLO 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR PRES 15PSI GAUGE 3.3V SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES 88.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf