FFF DBPV25S365GTLF
DBPV25S365GTLF picture photo
Mfg. Part Number
DBPV25S365GTLF
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
DBPV25S365GTLF.pdf
Availability of DBPV25S365GTLF
QUANTITY
DBPV25S365GTLF Order Process
Ship out your order
Specifications of DBPV25S365GTLF
Internal Part NumberEIS-DBPV25S365GTLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesDP
PackagingBulk
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (4-40)
TerminationSolder
Features-
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
Housing MaterialThermoplastic
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DBPV25S365GTLF
Related LinksDBPV25S, DBPV25S365GTLF Datasheet, FFF Distributor
DBPV25S365GTLF Details Description
Related parts for DBPV25S365GTLF
DUCT SLOT PVC LGY 1X4"X 6' datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI M12-1.0 6G 4.5V datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.1A 165 MOHM datasheet.pdf
SWITCH ROLLER LEVER ASSMBLY datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN datasheet.pdf
SWITCH CAP BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO204AL datasheet.pdf