Bivar, Inc. DC-600-102
DC-600-102 picture photo
Mfg. Part Number
DC-600-102
Manufacturer
Product Category
Card Guides
Brief Description
CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
Datasheet Download
DC-600-102.pdf
Availability of DC-600-102
QUANTITY
DC-600-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of DC-600-102
Internal Part NumberEIS-DC-600-102
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDC Series Deep Channel Card Guides
Standard Package1,000
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyCard Guides
SeriesGRIP-O-GIDE®
Accessory TypeNylon, Snap-In Mount, 6.000" (152.40mm)
For Use With/Related Products3/32" (2.4mm) Thick PC Boards
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DC-600-102
Related LinksDC-60, DC-600-102 Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
DC-600-102 Details Description
Related parts for DC-600-102
DIODE MODULE 1.4KV 100A ADDAPAK datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 0.3A TSOT23-6 datasheet.pdf
IDC CABLE - CKC14S/AE14G/CKC14S datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 120V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
LOCKWASHER 1/4"-40 8 SERIES datasheet.pdf
RES 88.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf