Digi International DC-SP-01R-C-25
DC-SP-01R-C-25 picture photo
Mfg. Part Number
DC-SP-01R-C-25
Manufacturer
Product Category
Embedded - Microcontroller or Microprocessor Modules
Brief Description
ADAPTER SP CUSTOM MODEL RS-232
Datasheet Download
DC-SP-01R-C-25.pdf
Availability of DC-SP-01R-C-25
QUANTITY
DC-SP-01R-C-25 Order Process
Ship out your order
Specifications of DC-SP-01R-C-25
Internal Part NumberEIS-DC-SP-01R-C-25
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - Microcontroller or Microprocessor Modules
SeriesDigi Connect SP
Module/Board TypeMPU Core
Core ProcessorARM7TDMI, NS7520
Co-Processor-
Speed55MHz
Flash Size4MB
RAM Size16MB
Connector TypeRJ45
Size / Dimension3.88" x 1.68" (98.5mm x 42.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DC-SP-01R-C-25
Related LinksDC-SP-0, DC-SP-01R-C-25 Datasheet, Digi International Distributor
DC-SP-01R-C-25 Details Description
Related parts for DC-SP-01R-C-25
IC BUFF TRI-ST QD N-INV 14SOIC datasheet.pdf
MODULE PIP .8-2.5V 60A SMD datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 270 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC AUD CODEC 108DB 192KHZ 52MQFP datasheet.pdf
IC MMIC VCO BUFFER AMP 24-QFN datasheet.pdf
MODEL 608 TAP SWITCH 100A 300V datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf