t-Global Technology DC0001/14-L37-3F-0.25-2A
DC0001/14-L37-3F-0.25-2A picture photo
Mfg. Part Number
DC0001/14-L37-3F-0.25-2A
Brief Description
L37-3F TO-3 0.25MM W/ADH
Datasheet Download
DC0001/14-L37-3F-0.25-2A.pdf
Availability of DC0001/14-L37-3F-0.25-2A
QUANTITY
DC0001/14-L37-3F-0.25-2A Order Process
Ship out your order
Specifications of DC0001/14-L37-3F-0.25-2A
Internal Part NumberEIS-DC0001/14-L37-3F-0.25-2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesL37-3 Product Range
Thermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetL37-3F MSDS
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesL37-3F
UsageTO-3
ShapeRhombus
Outline45.21mm x 31.75mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorYellow
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.4 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DC0001/14-L37-3F-0.25-2A
Related LinksDC0001/14-L3, DC0001/14-L37-3F-0.25-2A Datasheet, t-Global Technology Distributor
DC0001/14-L37-3F-0.25-2A Details Description
Related parts for DC0001/14-L37-3F-0.25-2A
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 30POS 1MM SLD datasheet.pdf
FUSE MOD 900A 700V BLADE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 6COL WK datasheet.pdf
CONN HDR 22POS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
15P.HDP20 REC.ASSY. datasheet.pdf
FLEXWIRE PRIMARY-8/ L datasheet.pdf
CAP FILM 0.068 UF 10% 480VAC AXI datasheet.pdf