t-Global Technology DC0011/05-TI900-0.12
DC0011/05-TI900-0.12 picture photo
Mfg. Part Number
DC0011/05-TI900-0.12
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
THERMAL PAD TI900 TO-220 0.12MM
Datasheet Download
DC0011/05-TI900-0.12.pdf
Availability of DC0011/05-TI900-0.12
QUANTITY
DC0011/05-TI900-0.12 Order Process
Ship out your order
Specifications of DC0011/05-TI900-0.12
Internal Part NumberEIS-DC0011/05-TI900-0.12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesThermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetTi900 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTi900
UsageTO-220
ShapeRectangle
Outline17.45mm x 14.27mm
Thickness0.0050" (0.127mm)
MaterialSilicone
Adhesive-
Backing, CarrierViscose
ColorWhite
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.8 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DC0011/05-TI900-0.12
Related LinksDC0011/05-, DC0011/05-TI900-0.12 Datasheet, t-Global Technology Distributor
DC0011/05-TI900-0.12 Details Description
Related parts for DC0011/05-TI900-0.12
TRANS 2PNP 65V 0.1A SOT363 datasheet.pdf
RES 24K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA ZIF GOLD datasheet.pdf
BOARD PROBING ANALOG 120-PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125" datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf