t-Global Technology DC0011/06-H48-2K-0.1
DC0011/06-H48-2K-0.1 picture photo
Mfg. Part Number
DC0011/06-H48-2K-0.1
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
THERMAL PAD H48-2K TO-220 0.1MM
Datasheet Download
DC0011/06-H48-2K-0.1.pdf
Availability of DC0011/06-H48-2K-0.1
QUANTITY
DC0011/06-H48-2K-0.1 Order Process
Ship out your order
Specifications of DC0011/06-H48-2K-0.1
Internal Part NumberEIS-DC0011/06-H48-2K-0.1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesThermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetH48-2K MSDS
Featured ProductH48 Series
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesH48-2K
UsageTO-220
ShapeRectangle
Outline18.03mm x 12.70mm
Thickness0.0039" (0.100mm)
MaterialSilicone
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorRed
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.8 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DC0011/06-H48-2K-0.1
Related LinksDC0011/06-, DC0011/06-H48-2K-0.1 Datasheet, t-Global Technology Distributor
DC0011/06-H48-2K-0.1 Details Description
Related parts for DC0011/06-H48-2K-0.1
AC/DC CONVERTER 12V 100W datasheet.pdf
RES SMD 7.87K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 99W 3.3V 30A NEG SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 26VC SMB datasheet.pdf
LAMP NEON INCAND WHITE PNL MNT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 390 OHM 14DIP datasheet.pdf