t-Global Technology DC0011/06-L37-3F-0.25-2A
DC0011/06-L37-3F-0.25-2A picture photo
Mfg. Part Number
DC0011/06-L37-3F-0.25-2A
Brief Description
L37-3F TO-220 0.25MM W/ADH
Datasheet Download
DC0011/06-L37-3F-0.25-2A.pdf
Availability of DC0011/06-L37-3F-0.25-2A
QUANTITY
DC0011/06-L37-3F-0.25-2A Order Process
Ship out your order
Specifications of DC0011/06-L37-3F-0.25-2A
Internal Part NumberEIS-DC0011/06-L37-3F-0.25-2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesL37-3 Product Range
Thermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetL37-3F MSDS
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesL37-3F
UsageTO-220
ShapeRectangle
Outline18.03mm x 12.70mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorYellow
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.4 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DC0011/06-L37-3F-0.25-2A
Related LinksDC0011/06-L3, DC0011/06-L37-3F-0.25-2A Datasheet, t-Global Technology Distributor
DC0011/06-L37-3F-0.25-2A Details Description
Related parts for DC0011/06-L37-3F-0.25-2A
RECTIFIER BRIDGE 50V 35A MB datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 250MW SOT23 datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 12.3VC SOT23 datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 85MHZ 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf