t-Global Technology DC0011/06-TI900-0.12
DC0011/06-TI900-0.12 picture photo
Mfg. Part Number
DC0011/06-TI900-0.12
Brief Description
THERMAL PAD TI900 TO-220 0.12MM
Datasheet Download
DC0011/06-TI900-0.12.pdf
Availability of DC0011/06-TI900-0.12
QUANTITY
DC0011/06-TI900-0.12 Order Process
Ship out your order
Specifications of DC0011/06-TI900-0.12
Internal Part NumberEIS-DC0011/06-TI900-0.12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesThermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetTi900 MSDS
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTi900
UsageTO-220
ShapeRectangle
Outline18.03mm x 12.70mm
Thickness0.0050" (0.127mm)
MaterialSilicone
Adhesive-
Backing, CarrierViscose
ColorWhite
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.8 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DC0011/06-TI900-0.12
Related LinksDC0011/06-, DC0011/06-TI900-0.12 Datasheet, t-Global Technology Distributor
DC0011/06-TI900-0.12 Details Description
Related parts for DC0011/06-TI900-0.12
CONN MOD JACK 6P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CONN BLOCK TERM PCB 5.0MM 6POS datasheet.pdf
COVER CIRCUIT BRKR 2POLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 9.5VC 10DFN datasheet.pdf
ANT WHIP 5/8 825-896MHZ BK datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP MICA 82PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf