t-Global Technology DC0011/07-L37-3F-0.25-2A
DC0011/07-L37-3F-0.25-2A picture photo
Mfg. Part Number
DC0011/07-L37-3F-0.25-2A
Brief Description
L37-3F TO-220 0.25MM W/ADH
Datasheet Download
DC0011/07-L37-3F-0.25-2A.pdf
Availability of DC0011/07-L37-3F-0.25-2A
QUANTITY
DC0011/07-L37-3F-0.25-2A Order Process
Ship out your order
Specifications of DC0011/07-L37-3F-0.25-2A
Internal Part NumberEIS-DC0011/07-L37-3F-0.25-2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesL37-3 Product Range
Thermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetL37-3F MSDS
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesL37-3F
UsageTO-220
ShapeRectangle
Outline19.05mm x 10.41mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorYellow
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.4 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DC0011/07-L37-3F-0.25-2A
Related LinksDC0011/07-L3, DC0011/07-L37-3F-0.25-2A Datasheet, t-Global Technology Distributor
DC0011/07-L37-3F-0.25-2A Details Description
Related parts for DC0011/07-L37-3F-0.25-2A
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
3CKT 3.5MM W-B CONN. REC datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 6PVH 4COL NK datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT IN-LINE 2POS PIN datasheet.pdf