t-Global Technology DC0011/08-TI900-0.12
DC0011/08-TI900-0.12 picture photo
Mfg. Part Number
DC0011/08-TI900-0.12
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
THERMAL PAD TI900 TO-220 0.12MM
Datasheet Download
DC0011/08-TI900-0.12.pdf
Availability of DC0011/08-TI900-0.12
QUANTITY
DC0011/08-TI900-0.12 Order Process
Ship out your order
Specifications of DC0011/08-TI900-0.12
Internal Part NumberEIS-DC0011/08-TI900-0.12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesThermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetTi900 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTi900
UsageTO-220
ShapeRectangle
Outline19.05mm x 12.70mm
Thickness0.0050" (0.127mm)
MaterialSilicone
Adhesive-
Backing, CarrierViscose
ColorWhite
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.8 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DC0011/08-TI900-0.12
Related LinksDC0011/08-, DC0011/08-TI900-0.12 Datasheet, t-Global Technology Distributor
DC0011/08-TI900-0.12 Details Description
Related parts for DC0011/08-TI900-0.12
FIXED IND 4.7UH 8.25A 9.17 MOHM datasheet.pdf
IC INVERTER SCHMITT TRIPLE 8SSOP datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 2POS datasheet.pdf
SENSOR MOTION PIR DIGITAL WHITE datasheet.pdf
ISRB PULSE TRANSFORMER SMD 0.5A datasheet.pdf
RES 11 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
MOD WIFI 802.11B/G/N W/ANT SPI datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf