t-Global Technology DC0022/01-H48-6G-0.3-2A
DC0022/01-H48-6G-0.3-2A picture photo
Mfg. Part Number
DC0022/01-H48-6G-0.3-2A
Brief Description
H48-6G POWER MOD 0.3MM W/ADH
Datasheet Download
DC0022/01-H48-6G-0.3-2A.pdf
Availability of DC0022/01-H48-6G-0.3-2A
QUANTITY
DC0022/01-H48-6G-0.3-2A Order Process
Ship out your order
Specifications of DC0022/01-H48-6G-0.3-2A
Internal Part NumberEIS-DC0022/01-H48-6G-0.3-2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesH48 Product Range
Thermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetH48-6G MSDS
Featured ProductH48 Series
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesH48-6G
UsagePower Module
ShapeRectangle
Outline57.15mm x 44.45mm
Thickness0.012" (0.305mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity6.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DC0022/01-H48-6G-0.3-2A
Related LinksDC0022/01-H, DC0022/01-H48-6G-0.3-2A Datasheet, t-Global Technology Distributor
DC0022/01-H48-6G-0.3-2A Details Description
Related parts for DC0022/01-H48-6G-0.3-2A
CONN HEADER .062 20POS PCB TIN datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
IC ADC 12BIT DIFF IN 1MSPS 8MSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
SWITCH KNOB DIAMOND 0.75" BLACK datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM TURRET SNGL GEE 10.500" L datasheet.pdf
8300-3 INSULATION PUNCH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN ADAPT N PLUG TO BNC PLUG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS JAM NUT SKT datasheet.pdf