t-Global Technology DC0022/02-PC99-0.06
DC0022/02-PC99-0.06 picture photo
Mfg. Part Number
DC0022/02-PC99-0.06
Brief Description
THERM PAD PC99 POWER MOD 0.06MM
Datasheet Download
DC0022/02-PC99-0.06.pdf
Availability of DC0022/02-PC99-0.06
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DC0022/02-PC99-0.06 Order Process
Ship out your order
Specifications of DC0022/02-PC99-0.06
Internal Part NumberEIS-DC0022/02-PC99-0.06
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesThermal Interface Product Selection
Non-Silicone Gap Filler
PCM-99 in Automotive Battery Applications
MSDS Material Safety DatasheetPC99 MSDS
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesPC99
UsagePower Module
ShapeRectangle
Outline38.10mm x 22.86mm
Thickness0.0024" (0.060mm)
MaterialPhase Change Compound
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorYellow
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.5 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DC0022/02-PC99-0.06
Related LinksDC0022/02, DC0022/02-PC99-0.06 Datasheet, t-Global Technology Distributor
DC0022/02-PC99-0.06 Details Description
Related parts for DC0022/02-PC99-0.06
IC OPAMP VFB 220MHZ 14SO datasheet.pdf
PUMP ONLY PURE-TAKE SS 4OZ STEM datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1.2-20 UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
RES 22.3K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 72KBIT 35NS 80TQFP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2.4VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES 0.866 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS SKT datasheet.pdf