t-Global Technology DC0036/03-PC99AL-0.1
DC0036/03-PC99AL-0.1 picture photo
Mfg. Part Number
DC0036/03-PC99AL-0.1
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
PC99AL RECT 31.8X31.8X0.1MM
Datasheet Download
DC0036/03-PC99AL-0.1.pdf
Availability of DC0036/03-PC99AL-0.1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DC0036/03-PC99AL-0.1 Order Process
Ship out your order
Specifications of DC0036/03-PC99AL-0.1
Internal Part NumberEIS-DC0036/03-PC99AL-0.1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesNon-Silicone Gap Filler
PCM-99 in Automotive Battery Applications
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesPC99AL
UsageRectifier
ShapeSquare
Outline31.80mm x 31.80mm
Thickness0.0039" (0.100mm)
MaterialPhase Change Compound
Adhesive-
Backing, CarrierAluminum
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.5 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DC0036/03-PC99AL-0.1
Related LinksDC0036/03-, DC0036/03-PC99AL-0.1 Datasheet, t-Global Technology Distributor
DC0036/03-PC99AL-0.1 Details Description
Related parts for DC0036/03-PC99AL-0.1
SURGE SUPP 145V BIDIR 3-SL datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 1000 OHM SMD datasheet.pdf
MODULE PIP 10A HORZ T/H 11-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC 8BIT SHIFT REGISTER 16-SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A 14TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 4-12V 2.9A datasheet.pdf
OSC VCXO 96.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
FUSE STRIP HSB 50A 5000 PC datasheet.pdf
TRANS RF LDMOS 100W 48V OM780-4G datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.2UF RADIAL datasheet.pdf