t-Global Technology DC0037/03-PC99AL-0.1
DC0037/03-PC99AL-0.1 picture photo
Mfg. Part Number
DC0037/03-PC99AL-0.1
Brief Description
PC99AL RECT 116.8X58.5X0.1MM
Datasheet Download
DC0037/03-PC99AL-0.1.pdf
Availability of DC0037/03-PC99AL-0.1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DC0037/03-PC99AL-0.1 Order Process
Ship out your order
Specifications of DC0037/03-PC99AL-0.1
Internal Part NumberEIS-DC0037/03-PC99AL-0.1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesNon-Silicone Gap Filler
PCM-99 in Automotive Battery Applications
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesPC99AL
UsageRectifier
ShapeRectangle
Outline116.80mm x 58.50mm
Thickness0.0039" (0.100mm)
MaterialPhase Change Compound
Adhesive-
Backing, CarrierAluminum
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.5 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DC0037/03-PC99AL-0.1
Related LinksDC0037/03-, DC0037/03-PC99AL-0.1 Datasheet, t-Global Technology Distributor
DC0037/03-PC99AL-0.1 Details Description
Related parts for DC0037/03-PC99AL-0.1
CONN HEADER VERT .100 12POS TIN datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 1.5K OHM 0404 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC RESET MPU W/COMP SOT23-6 datasheet.pdf
RES 15.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKERS HSS-HF3/16 2 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 18POS datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf