t-Global Technology DC0040/05-PC99-0.06
DC0040/05-PC99-0.06 picture photo
Mfg. Part Number
DC0040/05-PC99-0.06
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
PC99 SCR 102.1X91X0.06MM
Datasheet Download
DC0040/05-PC99-0.06.pdf
Availability of DC0040/05-PC99-0.06
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DC0040/05-PC99-0.06 Order Process
Ship out your order
Specifications of DC0040/05-PC99-0.06
Internal Part NumberEIS-DC0040/05-PC99-0.06
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesPC99
UsageSCR, Darlington Module
ShapeRectangle
Outline102.10mm x 91.00mm
Thickness0.0024" (0.060mm)
MaterialPhase Change Compound
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorYellow
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.5 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DC0040/05-PC99-0.06
Related LinksDC0040/05, DC0040/05-PC99-0.06 Datasheet, t-Global Technology Distributor
DC0040/05-PC99-0.06 Details Description
Related parts for DC0040/05-PC99-0.06
IC OPAMP GP 600KHZ 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC FIFO 32768X18 15NS 64QFP datasheet.pdf
IP CORE VITERBI DECODER ORCA 4 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
OSC TCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf