Murata Electronics North America DCA-20PC-5-DC1-RL-
DCA-20PC-5-DC1-RL- picture photo
Mfg. Part Number
DCA-20PC-5-DC1-RL-
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DCA-20PC-5-DC1-RL-.pdf
Availability of DCA-20PC-5-DC1-RL-
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DCA-20PC-5-DC1-RL- Order Process
Ship out your order
Specifications of DCA-20PC-5-DC1-RL-
Internal Part NumberEIS-DCA-20PC-5-DC1-RL-
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DCA-20PC-5-DC1-RL- today.
SeriesDCA-20PC-5
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DCA-20PC-5-DC1-RL-
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDCA-20PC-, DCA-20PC-5-DC1-RL- Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DCA-20PC-5-DC1-RL- Details Description
Related parts for DCA-20PC-5-DC1-RL-
SWITCH KEY ROUND 3-POS DPDT datasheet.pdf
SWITCH UNIT PB ROUND/MUSHRM GRN datasheet.pdf
IC HOT-SWAP CTRLR -48V 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 9 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 200V SCREW datasheet.pdf
FUSE 250V 5X20 SNGL PGT RAD 5A datasheet.pdf
IC OSC VCXO 212.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
IC TRANS NPN 2A 20V SOT1061 datasheet.pdf