Laird Technologies IAS DCE10D-912-NF
DCE10D-912-NF picture photo
Mfg. Part Number
DCE10D-912-NF
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT&ENCL PNL 900-928MHZ 12DBI
Datasheet Download
DCE10D-912-NF.pdf
Availability of DCE10D-912-NF
QUANTITY
DCE10D-912-NF Order Process
Ship out your order
Specifications of DCE10D-912-NF
Internal Part NumberEIS-DCE10D-912-NF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesHD RooTenna
Packaging*
Frequency GroupUHF (300 MHz ~ 1 GHz)
Frequency (Center/Band)900MHz
Frequency Range-
Antenna TypePanel
Number of Bands1
VSWR1.5
Return Loss-
Gain12dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, N Female
Ingress Protection-
Mounting TypeBracket Mount
Height (Max)-
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DCE10D-912-NF
Related LinksDCE10D, DCE10D-912-NF Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
DCE10D-912-NF Details Description
Related parts for DCE10D-912-NF
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 15K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
CONTACT BLOCK 2NC AG QC datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 2.37KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 27MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
CONN HDR 33POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CAP CER 6.1PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS BLACK datasheet.pdf