JAE Electronics DCMA-37S-C-NM-F0
DCMA-37S-C-NM-F0 picture photo
Mfg. Part Number
DCMA-37S-C-NM-F0
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
CONN DSUB 37POS
Datasheet Download
DCMA-37S-C-NM-F0.pdf
Availability of DCMA-37S-C-NM-F0
QUANTITY
DCMA-37S-C-NM-F0 Order Process
Ship out your order
Specifications of DCMA-37S-C-NM-F0
Internal Part NumberEIS-DCMA-37S-C-NM-F0
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DCMA-37S-C-NM-F0
Related LinksDCMA-37S, DCMA-37S-C-NM-F0 Datasheet, JAE Electronics Distributor
DCMA-37S-C-NM-F0 Details Description
Related parts for DCMA-37S-C-NM-F0
CAP TANT 2.2UF 50V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20VFBGA datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR LP5521 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A 6DFN datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
EMITTER IR 940NM 50MA SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
RES 15 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 4V X7S 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf