JAE Electronics DCMA-37S-C-NM
DCMA-37S-C-NM picture photo
Mfg. Part Number
DCMA-37S-C-NM
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
CONN DSUB 37POS
Datasheet Download
DCMA-37S-C-NM.pdf
Availability of DCMA-37S-C-NM
QUANTITY
DCMA-37S-C-NM Order Process
Ship out your order
Specifications of DCMA-37S-C-NM
Internal Part NumberEIS-DCMA-37S-C-NM
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DCMA-37S-C-NM
Related LinksDCMA-3, DCMA-37S-C-NM Datasheet, JAE Electronics Distributor
DCMA-37S-C-NM Details Description
Related parts for DCMA-37S-C-NM
RELAY GEN PURPOSE DPDT 30A 24V datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD R-R 20-SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 2.37M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 261 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 128LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT datasheet.pdf
THRMLLY COND PAD 240MMX 9" 2/PK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS SKT datasheet.pdf