JAE Electronics DCU-37SF-F0
DCU-37SF-F0 picture photo
Mfg. Part Number
DCU-37SF-F0
Manufacturer
Product Category
D-Sub, D-Shaped Connectors - Housings
Brief Description
CONN DSUB 37POS
Datasheet Download
DCU-37SF-F0.pdf
Availability of DCU-37SF-F0
QUANTITY
DCU-37SF-F0 Order Process
Ship out your order
Specifications of DCU-37SF-F0
Internal Part NumberEIS-DCU-37SF-F0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices 27/Jul/2015
Standard Package141
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub, D-Shaped Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DCU-37SF-F0
Related LinksDCU-3, DCU-37SF-F0 Datasheet, JAE Electronics Distributor
DCU-37SF-F0 Details Description
Related parts for DCU-37SF-F0
CAP CER 0.015UF 50V Y5V 0603 datasheet.pdf
HI-CURRENT CONN RED datasheet.pdf
RES 806K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 5A 21 MOHM SMD datasheet.pdf
CABLE FFC 1MM TYPE 2 14P 200MM datasheet.pdf