FFF DDL50S565GTLF
DDL50S565GTLF picture photo
Mfg. Part Number
DDL50S565GTLF
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
DDL50S565GTLF.pdf
Availability of DDL50S565GTLF
QUANTITY
DDL50S565GTLF Order Process
Ship out your order
Specifications of DDL50S565GTLF
Internal Part NumberEIS-DDL50S565GTLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationOD, DP Series Drawing Rev. 25/Feb/2015
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
Series-
PackagingBulk
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions50
Number of Rows3
Shell Size, Connector Layout5 (DD, D)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureBoard Side (M3)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Current Rating-
Housing MaterialThermoplastic
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DDL50S565GTLF
Related LinksDDL50S, DDL50S565GTLF Datasheet, FFF Distributor
DDL50S565GTLF Details Description
Related parts for DDL50S565GTLF
IC TXRX 5V RS232 LOW PWR 28-SSOP datasheet.pdf
IRDA MODULE 115.2KBPS 9 PIN SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 0.21 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CCS POWER SUPPLY datasheet.pdf
707-46-02109=CONTACT PIN #12 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
MICRO 100C S 30" YEL FLOAT NI datasheet.pdf