ITT Cannon, LLC DDM36W4PP
DDM36W4PP picture photo
Mfg. Part Number
DDM36W4PP
Datasheet Download
DDM36W4PP.pdf
Availability of DDM36W4PP
QUANTITY
DDM36W4PP Order Process
Ship out your order
Specifications of DDM36W4PP
Internal Part NumberEIS-DDM36W4PP
FamilyD-Sub Connectors
SeriesCombo D®, D*M
PackagingBulk
Connector StyleD-Sub, Combo
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions36 (32 + 4 Coax or Power)
Number of Rows3
Shell Size, Connector Layout5 (DD, D) - 36W4
Contact TypeSignal and Coax or Power (Not Included)
Mounting TypePanel Mount, Through Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesShielded
Shell Material, FinishSteel, Yellow Chromate Plated Zinc
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Current Rating7.5A
Housing MaterialPolyester
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DDM36W4PP
Related LinksDDM3, DDM36W4PP Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
DDM36W4PP Details Description
Related parts for DDM36W4PP
IC RELAY PHOTOVO 60V 1.0A 8-SMD datasheet.pdf
FOMM50 LEAD 1.8 MZ MTRJ/SC DPX datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV 2CH TRANS 8-DIP datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 50V 20% 1905 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 123K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 3A 250VAC 48VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
LEAD 4MM BANANA JJ SILIC 0.75 20 datasheet.pdf
LED XLAMP 3500K WHITE 36V SMD datasheet.pdf