ITT Cannon, LLC DDMA78SNMBK47F0
DDMA78SNMBK47F0 picture photo
Mfg. Part Number
DDMA78SNMBK47F0
Manufacturer
Product Category
D-Sub, D-Shaped Connectors - Housings
Brief Description
DSUB 78 F NMB
Datasheet Download
DDMA78SNMBK47F0.pdf
Availability of DDMA78SNMBK47F0
QUANTITY
DDMA78SNMBK47F0 Order Process
Ship out your order
Specifications of DDMA78SNMBK47F0
Internal Part NumberEIS-DDMA78SNMBK47F0
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub, D-Shaped Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-24308, D*MA
PackagingBulk
Connector StyleD-Sub, High Density
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions78
Number of Rows4
Shell Size, Connector Layout5 (DD, D) High Density
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
Features-
Shell Material, FinishBrass, Gold Plated
Shell Finish Thickness50µin (1.27µm)
NoteContacts Not Provided
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mating Cycles200
Dielectric MaterialThermoplastic
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DDMA78SNMBK47F0
Related LinksDDMA78S, DDMA78SNMBK47F0 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
DDMA78SNMBK47F0 Details Description
Related parts for DDMA78SNMBK47F0
CONN JACK 6POS MALE CIRC datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 5A TO220-3 datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
THERMOSTAT LOW SILHOUETTE HERM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 400MA TO-92 datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 750MA 350 MOHM TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 72POS datasheet.pdf
19 MODII HDR SRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
TV 79C 79#22D SKT RECP datasheet.pdf
CMOS 200 MHz Quadrature Digital Upconverter IC datasheet.pdf