Murata Electronics North America DE1B3KX331KA5B
DE1B3KX331KA5B picture photo
Mfg. Part Number
DE1B3KX331KA5B
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 330PF 250VAC 10% RADIAL
Datasheet Download
DE1B3KX331KA5B.pdf
Availability of DE1B3KX331KA5B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DE1B3KX331KA5B Order Process
Ship out your order
Specifications of DE1B3KX331KA5B
Internal Part NumberEIS-DE1B3KX331KA5B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DE1B3KX331KA5B today.
SeriesDE1B3KX3
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DE1B3KX331KA5B
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDE1B3KX, DE1B3KX331KA5B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE1B3KX331KA5B Details Description
Related parts for DE1B3KX331KA5B
IC MULTIPLEXER 16X1 28TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 604 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS INLINE SKT datasheet.pdf