Murata Electronics North America DE1B3KX331KB4BN01F
DE1B3KX331KB4BN01F picture photo
Mfg. Part Number
DE1B3KX331KB4BN01F
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 330PF 250V RADIAL
Datasheet Download
DE1B3KX331KB4BN01F.pdf
Availability of DE1B3KX331KB4BN01F
QUANTITY
DE1B3KX331KB4BN01F Order Process
Ship out your order
Specifications of DE1B3KX331KB4BN01F
Internal Part NumberEIS-DE1B3KX331KB4BN01F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesKX
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DE1B3KX331KB4BN01F
Related LinksDE1B3KX33, DE1B3KX331KB4BN01F Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE1B3KX331KB4BN01F Details Description
Related parts for DE1B3KX331KB4BN01F
POT 2.5M OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
IC MPU XEON 2.4GHZ 604FCMPGA-2P datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
CONN SKT .062 14-18AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 348K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT PIN datasheet.pdf