Murata Electronics North America DE1B3KX331KB4BN01F
DE1B3KX331KB4BN01F picture photo
Mfg. Part Number
DE1B3KX331KB4BN01F
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 330PF 250V RADIAL
Datasheet Download
DE1B3KX331KB4BN01F.pdf
Availability of DE1B3KX331KB4BN01F
QUANTITY
DE1B3KX331KB4BN01F Order Process
Ship out your order
Specifications of DE1B3KX331KB4BN01F
Internal Part NumberEIS-DE1B3KX331KB4BN01F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesKX
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DE1B3KX331KB4BN01F
Related LinksDE1B3KX33, DE1B3KX331KB4BN01F Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE1B3KX331KB4BN01F Details Description
Related parts for DE1B3KX331KB4BN01F
DIODE ZENER 22V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 1.5V datasheet.pdf
SWITCH HOUSING & RCSSD CAP RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RES 604 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 4.8K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
BASIC SWITCH datasheet.pdf
IC BATT FUEL GAUGE LIION 15DSBGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 3W DO204AL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 12W datasheet.pdf