Murata Electronics North America DE1B3KX471KB4BLC1
DE1B3KX471KB4BLC1 picture photo
Mfg. Part Number
DE1B3KX471KB4BLC1
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DE1B3KX471KB4BLC1.pdf
Availability of DE1B3KX471KB4BLC1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DE1B3KX471KB4BLC1 Order Process
Ship out your order
Specifications of DE1B3KX471KB4BLC1
Internal Part NumberEIS-DE1B3KX471KB4BLC1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DE1B3KX471KB4BLC1 today.
SeriesDE1B3KX471
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DE1B3KX471KB4BLC1
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDE1B3KX4, DE1B3KX471KB4BLC1 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE1B3KX471KB4BLC1 Details Description
Related parts for DE1B3KX471KB4BLC1
TRANS PNP 80V 8A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 88.7 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 1KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
CAP MICA 20PF 5% 1KV 1210 datasheet.pdf
HARDWARE 908Q 16-PIN DIP datasheet.pdf
RES 1.75K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 88.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
NON-HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 1.92A 100 MOHM datasheet.pdf