Murata Electronics North America DE1B3KX471KN4AN01F
DE1B3KX471KN4AN01F picture photo
Mfg. Part Number
DE1B3KX471KN4AN01F
Brief Description
CAP CER 470PF 250V RADIAL
Datasheet Download
DE1B3KX471KN4AN01F.pdf
Availability of DE1B3KX471KN4AN01F
QUANTITY
DE1B3KX471KN4AN01F Order Process
Ship out your order
Specifications of DE1B3KX471KN4AN01F
Internal Part NumberEIS-DE1B3KX471KN4AN01F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesKX
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DE1B3KX471KN4AN01F
Related LinksDE1B3KX47, DE1B3KX471KN4AN01F Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE1B3KX471KN4AN01F Details Description
Related parts for DE1B3KX471KN4AN01F
SWITCH SLIDE DP4T 11A 125V datasheet.pdf
CBL RIBN 50COND 0.025 GRAY 100' datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
PULSE LOCK PLUG HSG 10P YELLOW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 25.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS PIN datasheet.pdf
INDUCT COM MODE 120 OHM 20% SMD datasheet.pdf
CABLE 20COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
FR PLUNGER RET NONCARRIER CUTOFF datasheet.pdf
CIR 14C 14#16 FR SKT PLUG datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf